Kristalni abonma | Carpe artem
19:30 koncert
Oksana Pečeny, violina
Augusta Romaškevičiūtė, viola
Nikolaj Sajko, violončelo
Ernö Dohnány: Serenada, op. 10
Giedrius Kuprevičius: Small talk za violino in violo
Ivo Petrič: Koncertne improvizacije za oboo, violino, violo in violončelo
Benjamin Britten: Fantazijski kvartet za oboo in godala, op. 2
Luciano Cruz je pri enajstih letih začel igrati oboo, pri petnajstih letih pa je bil sprejet na Državni glasbeni konservatorij v Lizboni. Študij je končal na Akademiji za glasbo in gledališče F. Mendelssohna Bartholdyja v Leipzigu, pred tem je študiral na Akademiji za glasbo Hannsa Eislerja v Berlinu. Bogate orkestrske izkušnje je pridobival v Portugalskem mladinskem orkestru, Mladinski simfoniji Berlin in Akademiji Gustava Mahlerja. Leta 2013 je bil izbran za nadomestnega člana Dresdenske filharmonije, nato je igral v Državnem gledališču Cottbus, v Nacionalnem orkestru Porto Casa da Música. Od leta 2019 je prvi oboist v Südwestfalski filharmoniji. Koncertiral je z Berlinskimi simfoniki, Orkestrom koncertne dvorane Berlin, Visoko šolo za glasbo Neues Bach, Galicijskim simfoničnim orkestrom, Orkestrom Gulbenkian in Severozahodno nemško filharmonijo.
Violinistka Oksana Pečeny je prvo glasbeno znanje je pridobila na Specialni šoli za nadarjene otroke v Kijevu, šolanje pa je nadaljevala na Srednji glasbeni šoli v Mariboru v razredu svojega očeta Tarasa Pečenyja. Študirala je v Gradcu pri prof. Borisu Kušnirju in z odliko diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Primožu Novšaku, kjer je prejela diplomo summa cum laude za umetniške dosežke v času študija. Je večkratna zmagovalka državnih in mednarodnih tekmovanj. Kot solistka je nastopila s številnimi slovenskimi in evropskimi orkestri in bila je članica komornega orkestra Solisti Piranesi, godalnega damskega orkestra Musidora, Komornega orkestra slovenskih solistov ter kvinteta Astorpia. Sodeluje s priznanimi glasbeniki po svetu in je druga koncertna mojstrica mednarodnega orkestra No Borders Orchestra. Od sezone 2013/14 je koncertna mojstrica SNG Maribor.
Augusta Romaskeviciute je študirala pri Hartmutu Rohdeju na Univerzi za umetnost v Berlinu in pri Tatjani Masurenko na Akademiji za glasbo in gledališče v Leipzigu, podiplomsko diplomo je prejela v razredu Wolframa Christa. Na njeno glasbeno vizijo je močno vplivalo sodelovanje s priznanimi violinisti. Že od zgodnjega otroštva je navdušena nad orkestrsko glasbo, prve profesionalne izkušnje z igranjem v orkestru je pridobila kot članica Orkestra koncertne dvorane Berlin. Kasneje je sodelovala s številnimi svetovno znanimi orkestri. Igra tudi v Düsseldorfskem simfoničnem orkestru. Velik navdih za Augusto je tudi repertoar komorne glasbe. Kot komorna glasbenica je nastopila na številnih koncertnih prizoriščih in festivalih v Evropi, ZDA in Braziliji. Prejela je predsedniško nagrado na tekmovanju Mendelssohna Bartholdyja ter štipendije več fundacij.
Nikolaj Sajko je diplomiral iz violončela v razredu Cirila Škerjanca na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je končal tudi znanstveni magistrski študij, podiplomsko pa se je v solistični igri izpopolnjeval na Univerzi Antona Brucknerja v Linzu. Je dobitnik Klasinčeve diplome in nagrade Antonia Tarsie, pomembne uvrstitve pa je dosegel tudi na državnih in mednarodnih tekmovanjih mladih glasbenikov v Gorici, Lieznu, Zagrebu in Ljubljani. Bil je član mednarodnega mladinskega orkestra Gustava Mahlerja in član Svetovnega orkestra glasbene mladine. Od leta 2006 je namestnik soločelista v Simfoničnem orkestru SNG Maribor. V letih 2010–2023 je poučeval na Konservatoriju za glasbo in balet v Mariboru. Od leta 2024 deluje kot »senior artist« na Univerzi za umetnost v Gradcu, kjer poučuje komorno igro in koordinira dejavnosti na področju komorne igre. Od leta 2012 programsko vodi cikel komornih koncertov Carpe artem.